Ηλεκτρικό ποδήλατο πόλης από την MBM
Το MBM Themis 26” είναι ένα ηλεκτρικό ποδήλατο πόλης που κάνει την καθημερινή μετακίνηση πιο εύκολη, πιο ξεκούραστη και πιο απολαυστική.
Με ηλεκτρική υποβοήθηση έως 25 km/h, 7 ταχύτητες Shimano και μοτέρ Etrotek 250W, σας βοηθά να κινείστε άνετα στην πόλη, είτε πηγαίνετε στη δουλειά είτε απολαμβάνετε μια χαλαρή βόλτα.
Η μπαταρία Phylion 36V 14Ah / 504Wh προσφέρει αυτονομία έως 70 km, ανάλογα με τη χρήση, το επίπεδο υποβοήθησης και τις συνθήκες της διαδρομής.
Τα υδραυλικά δισκόφρενα Shimano, η μπροστινή ανάρτηση, τα ενσωματωμένα φώτα 70 lux, τα φτερά και η σχάρα προσθέτουν ασφάλεια και πρακτικότητα στην καθημερινή χρήση.
| Βάρος | 26500 γρ. |
|---|---|
| Χρώμα | ΓΚΡΙ, ΛΕΥΚΟ, ΜΑΥΡΟ, ΜΠΕΖ, ΜΠΛΕ |
| Μέγεθος | 40 |
| Μοντέλο | MBM Themis 26” |
| Κινητήρας | Etrotek DGW07S |
| Ισχύς κινητήρα (W) | 250W |
| Ροπή κινητήρα (Nm) | 45 Nm |
| Μπαταρία | Λιθίου |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 14Ah |
| Αυτονομία | Έως 70 km |
| Μέγιστη ταχύτητα | 25 km/h |
| Μέγεθος | 26'' |
| Τύπος σκελετού | Χαμηλής εισόδου (Γυναικείο) |
| Υλικό σκελετού | Αλουμίνιο |
| Σκελετός | Mbm Alloy 6061 26” Hydroformed |
| Ανάρτηση | Εμπρός |
| Πιρούνι | MBM Suspension fork, tapered stanchions O 28.6 mm |
| Ταχύτητες | 7 |
| Δισκοβραχίονας | 170 x 38T, μαύρο αλουμίνιο |
| Τύπος φρένων | Υδραυλικά δισκόφρενα |
| Ζάντες | Αλουμινίου, διπλού τοιχώματος 26” |
| Ελαστικά | 26 x 1.75 black/grey reflex line |
| Υποβοήθηση | Ναι |
| Σύστημα μείωσης της υποβοήθησης | Ναι. Διαθέτει σύστημα μείωσης της υποβοήθησης για ταχύτητα έως 25km/h |
| Επιδοτούμενο | Βεβαιώνουμε ότι ο τύπος του ποδηλάτου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του προγράμματος ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ και ο τύπος είναι επιλέξιμος |
| Κατασκευαστές | MBM |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 158 | XS |
| 158 – 168 | S |
| 168 – 178 | M |
| 178 – 185 | L |
| 185 – 193 | XL |
| 193 – 198 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | XXS |
| 155 – 160 | XS |
| 160 – 165 | S |
| 165 – 172 | M |
| 172 – 180 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 152 | 47 – 48 | XXS |
| 152 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 168 | 51 – 52 – 53 | S |
| 168 – 175 | 54 – 55 | M |
| 175 – 183 | 56 – 57 – 58 | L |
| 183 – 191 | 58 – 59 – 60 | XL |
| 191 – 198 | 61 – 62 – 63 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | 44 – 45 – 46 | XXS |
| 155 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 165 | 51 – 52 – 53 | S |
| 165 – 172 | 54 – 55 | M |
| 172 – 180 | 56 – 57 – 58 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Σπαστά Ποδήλατα
Κατά γενικό κανόνα, τα σπαστά ποδήλατα ταιριάζουν σε όλους τους αναβάτες με ύψος 148 cm – 193 cm.
►Πίνακας μεγέθους για ΒΜΧ Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 110 – 122 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 122 – 147 | 7 – 11 χρονών | 18” |
| 147 – 193 | 11+ χρονών | 20” |
►Πίνακας μεγέθους για Παιδικά Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 85 – 100 | 2 – 4 χρονών | 12” |
| 95 – 110 | 3 – 5 χρονών | 14” |
| 110 – 120 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 120 – 135 | 7 – 9 χρονών | 20” |
| 135 – 145 | 9 – 11 χρονών | 24” |
| 145+ | 11+ χρονών | 26” |
Μην χάσετε τις αποκλειστικές συμβουλές και προσφορές μας!