Ηλεκτρικό ποδήλατο από την MBM για άνετες καθημερινές μετακινήσεις
Το MBM Rhea 28” διαθέτει σκελετό αλουμινίου, 7 ταχύτητες Shimano και μοτέρ Etrotek 250W στον πίσω τροχό, με ροπή 45 Nm και υποβοήθηση έως 25 km/h.
Η μπαταρία Phylion 36V 13Ah / 468Wh προσφέρει αυτονομία έως 60 km, ανάλογα με το επίπεδο υποβοήθησης, το βάρος του αναβάτη και τις συνθήκες της διαδρομής.
Με τροχούς 28”, μπροστινή ανάρτηση, φώτα μπαταρίας, φτερά, σχάρα και προαιρετικό καλάθι ή ξύλινο τελάρο, είναι μια πρακτική επιλογή για καθημερινή ηλεκτρική μετακίνηση με άνεση και στιλ.
Τα ποδήλατα της Ιταλικής εταιρείας MBM (My Best Move) ξεχωρίζουν για τον συνδυασμό design και άνεσης. Επιλέγοντας ένα ποδήλατο MBM, κάνετε την καλύτερή σας κίνηση!
| Βάρος | 27000 γρ. |
|---|---|
| Χρώμα | ΒΥΣΣΙΝΙ, ΓΚΡΙ, ΚΡΕΜ, ΜΠΛΕ |
| Μέγεθος | 46 |
| Μοντέλο | MBM Rhea 28” |
| Κινητήρας | Etrotek DGWAP7 |
| Ισχύς κινητήρα (W) | 250W |
| Ροπή κινητήρα (Nm) | 45 Nm |
| Μπαταρία | Λιθίου |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 13Ah |
| Αυτονομία | Έως 60 km |
| Μέγιστη ταχύτητα | 25 km/h |
| Μέγεθος | 28'' |
| Τύπος σκελετού | Χαμηλής εισόδου (Γυναικείο) |
| Υλικό σκελετού | Αλουμίνιο |
| Σκελετός | MBM alloy 6061 28” hydroformed |
| Ανάρτηση | Εμπρός |
| Πιρούνι | MBM Suspension fork, tapered stanchions O 28.6 mm |
| Ταχύτητες | 7 |
| Δισκοβραχίονας | 170 x 42T, μαύρο ατσάλι |
| Τύπος φρένων | V-Brake |
| Ζάντες | Μαύρες αλουμινίου, διπλού τοιχώματος 28” |
| Ελαστικά | 28 x 1.75 black reflex line |
| Σέλλα | Selle Bassano Prozone |
| Φώτα | Μπαταρίας / Battery lights |
| Υποβοήθηση | Ναι |
| Σύστημα μείωσης της υποβοήθησης | Ναι. Διαθέτει σύστημα μείωσης της υποβοήθησης για ταχύτητα έως 25km/h |
| Επιδοτούμενο | Βεβαιώνουμε ότι ο τύπος του ποδηλάτου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του προγράμματος ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ και ο τύπος είναι επιλέξιμος |
| Κατασκευαστές | MBM |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 158 | XS |
| 158 – 168 | S |
| 168 – 178 | M |
| 178 – 185 | L |
| 185 – 193 | XL |
| 193 – 198 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | XXS |
| 155 – 160 | XS |
| 160 – 165 | S |
| 165 – 172 | M |
| 172 – 180 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 152 | 47 – 48 | XXS |
| 152 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 168 | 51 – 52 – 53 | S |
| 168 – 175 | 54 – 55 | M |
| 175 – 183 | 56 – 57 – 58 | L |
| 183 – 191 | 58 – 59 – 60 | XL |
| 191 – 198 | 61 – 62 – 63 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | 44 – 45 – 46 | XXS |
| 155 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 165 | 51 – 52 – 53 | S |
| 165 – 172 | 54 – 55 | M |
| 172 – 180 | 56 – 57 – 58 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Σπαστά Ποδήλατα
Κατά γενικό κανόνα, τα σπαστά ποδήλατα ταιριάζουν σε όλους τους αναβάτες με ύψος 148 cm – 193 cm.
►Πίνακας μεγέθους για ΒΜΧ Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 110 – 122 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 122 – 147 | 7 – 11 χρονών | 18” |
| 147 – 193 | 11+ χρονών | 20” |
►Πίνακας μεγέθους για Παιδικά Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 85 – 100 | 2 – 4 χρονών | 12” |
| 95 – 110 | 3 – 5 χρονών | 14” |
| 110 – 120 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 120 – 135 | 7 – 9 χρονών | 20” |
| 135 – 145 | 9 – 11 χρονών | 24” |
| 145+ | 11+ χρονών | 26” |
Μην χάσετε τις αποκλειστικές συμβουλές και προσφορές μας!