Ηλεκτρικό ποδήλατο MBM με μεγάλη αυτονομία και δυνατή υποβοήθηση.
Ποδήλατο πόλης με ηλεκτρική υποβοήθηση, σχεδιασμένο για καθημερινές μετακινήσεις, μεγαλύτερες διαδρομές και άνετες βόλτες μέσα και έξω από την πόλη.
Το MBM Nefele Plus 27.5” διαθέτει σκελετό αλουμινίου, 8 ταχύτητες Shimano και μοτέρ Etrotek 250W στον πίσω τροχό, με ροπή 50 Nm για σταθερή και δυνατή υποβοήθηση.
Η μπαταρία Ant Power 48V 15Ah / 720Wh προσφέρει αυτονομία έως 100 km, ανάλογα με το επίπεδο υποβοήθησης, το βάρος του αναβάτη και τις συνθήκες της διαδρομής.
Τα υδραυλικά δισκόφρενα Shimano, η μπροστινή ανάρτηση, τα φαρδύτερα ελαστικά, τα ενσωματωμένα φώτα, το φως φρένου, τα φλας και η κόρνα το κάνουν ιδιαίτερα πρακτικό για καθημερινή ηλεκτρική μετακίνηση.
Τα ποδήλατα της Ιταλικής εταιρείας MBM (My Best Move) ξεχωρίζουν για τον συνδυασμό design και άνεσης. Επιλέγοντας ένα ποδήλατο MBM, κάνετε την καλύτερή σας κίνηση!
| Βάρος | 30000 γρ. |
|---|---|
| Χρώμα | ΑΝΘΡΑΚΙ, ΓΑΛΑΖΙΟ, ΛΕΥΚΟ, ΜΠΛΕ |
| Μέγεθος | 42 |
| Μοντέλο | MBM Nefele Plus 27.5” |
| Κινητήρας | Etrotek DGW35C, πίσω κέντρο |
| Ισχύς κινητήρα (W) | 250W |
| Ροπή κινητήρα (Nm) | 50 Nm |
| Μπαταρία | Λιθίου |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 15Ah |
| Αυτονομία | Έως 100 km |
| Μέγιστη ταχύτητα | 25 km/h |
| Μέγεθος | 27.5'' |
| Τύπος σκελετού | Χαμηλής εισόδου (Γυναικείο) |
| Υλικό σκελετού | Αλουμίνιο |
| Σκελετός | MBM Alloy 6061 27.5” hydroformed |
| Ανάρτηση | Εμπρός |
| Πιρούνι | MBM Suspension fork, tapered stanchions O 28.6 mm |
| Ταχύτητες | 8 |
| Χειριστήρια | Shimano M315 8s |
| Δισκοβραχίονας | 170 x 38T, μαύρο ματ αλουμίνιο |
| Τύπος φρένων | Υδραυλικά δισκόφρενα |
| Ζάντες | Malvestiti DH34 |
| Ελαστικά | 27.5 x 2.4 black/brown reflex line |
| Σέλλα | Selle Bassano Volare Icon Pro 3Zone |
| Φώτα | Ενσωματωμένο μπροστινό φως με κόρνα, 50 lux + Ενσωματωμένο πίσω φως με φως φρένου και φλας |
| Βάρος (κιλά) | 30.000000000000 |
| Υποβοήθηση | Ναι |
| Σύστημα μείωσης της υποβοήθησης | Ναι. Διαθέτει σύστημα μείωσης της υποβοήθησης για ταχύτητα έως 25km/h |
| Επιδοτούμενο | Βεβαιώνουμε ότι ο τύπος του ποδηλάτου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του προγράμματος ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ και ο τύπος είναι επιλέξιμος |
| Κατασκευαστές | MBM |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 158 | XS |
| 158 – 168 | S |
| 168 – 178 | M |
| 178 – 185 | L |
| 185 – 193 | XL |
| 193 – 198 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | XXS |
| 155 – 160 | XS |
| 160 – 165 | S |
| 165 – 172 | M |
| 172 – 180 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 152 | 47 – 48 | XXS |
| 152 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 168 | 51 – 52 – 53 | S |
| 168 – 175 | 54 – 55 | M |
| 175 – 183 | 56 – 57 – 58 | L |
| 183 – 191 | 58 – 59 – 60 | XL |
| 191 – 198 | 61 – 62 – 63 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | 44 – 45 – 46 | XXS |
| 155 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 165 | 51 – 52 – 53 | S |
| 165 – 172 | 54 – 55 | M |
| 172 – 180 | 56 – 57 – 58 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Σπαστά Ποδήλατα
Κατά γενικό κανόνα, τα σπαστά ποδήλατα ταιριάζουν σε όλους τους αναβάτες με ύψος 148 cm – 193 cm.
►Πίνακας μεγέθους για ΒΜΧ Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 110 – 122 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 122 – 147 | 7 – 11 χρονών | 18” |
| 147 – 193 | 11+ χρονών | 20” |
►Πίνακας μεγέθους για Παιδικά Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 85 – 100 | 2 – 4 χρονών | 12” |
| 95 – 110 | 3 – 5 χρονών | 14” |
| 110 – 120 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 120 – 135 | 7 – 9 χρονών | 20” |
| 135 – 145 | 9 – 11 χρονών | 24” |
| 145+ | 11+ χρονών | 26” |
Μην χάσετε τις αποκλειστικές συμβουλές και προσφορές μας!