Ηλεκτρικό ποδήλατο MBM με fat ελαστικά και μεγάλη αυτονομία.
Ποδήλατο πόλης με ηλεκτρική υποβοήθηση και SUV χαρακτήρα, ιδανικό για καθημερινές μετακινήσεις, βόλτες και διαδρομές με περισσότερη άνεση και σταθερότητα.
Το MBM Kryos 20” διαθέτει σκελετό αλουμινίου, 7 ταχύτητες Shimano και μοτέρ Etrotek 250W στον πίσω τροχό, με ροπή 50 Nm για δυνατή υποβοήθηση έως 25 km/h.
Η μπαταρία Ant Power 48V 15Ah / 720Wh προσφέρει αυτονομία έως 100 km, ανάλογα με το επίπεδο υποβοήθησης, το βάρος του αναβάτη και τις συνθήκες της διαδρομής.
Τα fat ελαστικά 20 x 4.0, τα υδραυλικά δισκόφρενα Shimano 4πίστονα, τα ενσωματωμένα φώτα, το φως φρένου, τα φλας και η κόρνα το κάνουν πρακτικό και ξεχωριστό για καθημερινή ηλεκτρική μετακίνηση.
Τα ποδήλατα της Ιταλικής εταιρείας MBM (My Best Move) ξεχωρίζουν για τον συνδυασμό design και άνεσης. Επιλέγοντας ένα ποδήλατο MBM, κάνετε την καλύτερή σας κίνηση!
| Βάρος | 31000 γρ. |
|---|---|
| Χρώμα | ΑΝΘΡΑΚΙ, ΓΑΛΑΖΙΟ, ΛΕΥΚΟ, ΜΠΛΕ |
| Μέγεθος | 40 |
| Μοντέλο | MBM Kryos 20” |
| Κινητήρας | Etrotek DGW25F |
| Ισχύς κινητήρα (W) | 250W |
| Ροπή κινητήρα (Nm) | 50 Nm |
| Μπαταρία | Λιθίου |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 15Ah |
| Αυτονομία | Έως 100 km |
| Μέγιστη ταχύτητα | 25 km/h |
| Μέγεθος | 20'' |
| Τύπος σκελετού | Κανονικός (Ανδρικό/Unisex) |
| Υλικό σκελετού | Αλουμίνιο |
| Σκελετός | MBM Alloy 6061 20” hydroformed |
| Ανάρτηση | Εμπρός |
| Πιρούνι | MBM Suspension fork, tapered stanchions O 28.6 mm |
| Ταχύτητες | 7 |
| Χειριστήρια | Shimano M315 7s |
| Δισκοβραχίονας | 170 x 46T, μαύρο ματ αλουμίνιο |
| Τύπος φρένων | Υδραυλικά δισκόφρενα |
| Ελαστικά | 20 x 4.0 black/brown |
| Σέλλα | Selle Bassano Volare Icon Pro 3Zone |
| Υποβοήθηση | Ναι |
| Σύστημα μείωσης της υποβοήθησης | Ναι. Διαθέτει σύστημα μείωσης της υποβοήθησης για ταχύτητα έως 25km/h |
| Επιδοτούμενο | Βεβαιώνουμε ότι ο τύπος του ποδηλάτου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του προγράμματος ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ και ο τύπος είναι επιλέξιμος |
| Κατασκευαστές | MBM |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 158 | XS |
| 158 – 168 | S |
| 168 – 178 | M |
| 178 – 185 | L |
| 185 – 193 | XL |
| 193 – 198 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Βουνού
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | XXS |
| 155 – 160 | XS |
| 160 – 165 | S |
| 165 – 172 | M |
| 172 – 180 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 148 – 152 | 47 – 48 | XXS |
| 152 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 168 | 51 – 52 – 53 | S |
| 168 – 175 | 54 – 55 | M |
| 175 – 183 | 56 – 57 – 58 | L |
| 183 – 191 | 58 – 59 – 60 | XL |
| 191 – 198 | 61 – 62 – 63 | XXL |
►Πίνακας μεγέθους για Γυναικεία Ποδήλατα Δρόμου
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Μέγεθος σκελετού σε cm | Μέγεθος σκελετού |
| 147 – 155 | 44 – 45 – 46 | XXS |
| 155 – 160 | 49 – 50 | XS |
| 160 – 165 | 51 – 52 – 53 | S |
| 165 – 172 | 54 – 55 | M |
| 172 – 180 | 56 – 57 – 58 | L |
►Πίνακας μεγέθους για Σπαστά Ποδήλατα
Κατά γενικό κανόνα, τα σπαστά ποδήλατα ταιριάζουν σε όλους τους αναβάτες με ύψος 148 cm – 193 cm.
►Πίνακας μεγέθους για ΒΜΧ Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 110 – 122 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 122 – 147 | 7 – 11 χρονών | 18” |
| 147 – 193 | 11+ χρονών | 20” |
►Πίνακας μεγέθους για Παιδικά Ποδήλατα
| Ύψος Αναβάτη σε cm | Ηλικία Αναβάτη | Ίντσες Τροχού |
| 85 – 100 | 2 – 4 χρονών | 12” |
| 95 – 110 | 3 – 5 χρονών | 14” |
| 110 – 120 | 5 – 7 χρονών | 16” |
| 120 – 135 | 7 – 9 χρονών | 20” |
| 135 – 145 | 9 – 11 χρονών | 24” |
| 145+ | 11+ χρονών | 26” |
Μην χάσετε τις αποκλειστικές συμβουλές και προσφορές μας!